Regbis.lt
Dėmesio

Saldus revanšas ir M. Andrijausko atsisveikinimas

IMG_0321

Lietuvos vyrų regbio rinktinė po pergalės prieš Ukrainą įgijo gerus šansus iškopti į antrąjį pagal pajėgumą Europos čempionato divizioną „Trophy“. „Conference 1“ diviziono Šiaurės konferencijos lyderių akistatoje Panevėžyje lietuviai Panevėžyje 22:12 (19:0) nugalėjo Ukrainos komandą.

Nugalėtojams 17 taškų pelnė Donatas Vilimavičius. Nepriekaištingai baudos ir realizacijos smūgius atlikęs regbininkas buvo pripažintas geriausiu rungtynių žaidėju. Kitus penkis taškus po įspūdingos lietuvių atakos pelnė Kęstutis Marcišauskas.

Rungtynių momentas: https://youtu.be/nvs-5RvMptI

Šios rungtynės Lietuvos rinktinėje buvo paskutinės 37-erių metų Mariui Andrijauskui. Ilgametis Lietuvos rinktinės narys apie karjeros nacionalinėje komandoje pabaigą paskelbė dar prieš rungtynes. Paskutinėse savo rungtynėse Lietuvos rinktinėje M. Andrijauskas atidavė visas jėgas ir pasiaukojančiai grūmėsi su Ukrainos milžinais. Mačą jis baigė su mėlyne akyje.

„Pirmąjį kėlinį labai gerai sužaidėme, disciplinuotai. Kiekvieną varžovų pražangą pavertėme taškais ir didinome pranašumą. Po pirmojo kėlinio pirmavome 19:0 ir tai lėmė mūsų pergalė. Antrajame kėlinyje buvome kiek atšalę, sunkiau pradėjome, bet atsilaikėme, – kalbėjo M. Andrijauskas. – Jei jau sakiau, kad baigiu karjerą rinktinėje, tai reiškia taip ir buvo. Galbūt jeigu labai reikės pagalbos dar pagalvosiu, bet pavasarį negaliu atvykti, o metai bėga. Manau, kad Lietuvos rinktinė drąsiai gali kovoti dėl patekimo į aukštesnį divizioną. Ukraina buvo stipriausia varžovė šiame cikle. Žinoma, negalima nuvertinti nei vieno varžovo. Manau, kad įveiksime likusius varžovus, tik jau be manęs“.

M. Andrijausko atsisveikinimas su rinktine ir žaidėjų komentarai: https://youtu.be/92qhrvTiz6k

„Pirmas kėlinys buvo labai geras, visi treneriai gyrė. Žinoma, aikštė buvo tokia šlapia, o sausoje aikštėje manau būtume žaidę dar rezultatyviau. Ištaisėme klaidas, kurias darėme rungtynėse su Latvija ir gerai pasiruošėme mačui, – kalbėjo po trejų metų pertraukos į Lietuvos rinktinę sugrįžęs Karolis Navickas. – Antrajame kėlinyje jau pavargome, nuovargis jautėsi. Man pačiam kojas traukė, bet džiaugiuosi, kad padovanojome žiūrovams pergalę. Tai yra svarbiausia. Dėl jų ir žaidžiame. Matau, kad regbis Lietuvoje populiarėja, todėl pačiam labai smagu grįžti ir šnekėtis lietuviškai. Mano tikslas yra padėti Lietuvai pakilti į aukštesnę grupę, kurioje Lietuva tikrai yra pajėgi žaisti“.

Rungtynių pertraukos metu Lietuvos regbio federacija (LRF) pagerbė 18-ą metų Lietuvos rinktinei atidavusį ilgametį komandos kapitoną Mindaugą Misevičių.

Po rungtynių „Romantic“ viešbutyje vykusiame trečiajame kėlinyje Lietuvos regbininkus pasveikino Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai Kšištofas ir Darjušas Lavrinovičiai.

Būtent Ukrainos rinktinė 2010 metais Šiauliuose nutraukė rekordinę – 18-os – Lietuvos rinktinės pergalių seriją. Įdomu tai, kad nemažai Ukrainos regbininkų žaidė abejuose mačuose.

Su 9 taškais Lietuvos rinktinė tapo Šiaurės konferencijos lydere. Iš aukštesnio diviziono iškritusi Ukraina su 5 taškais lieka antra. Pavasarį lietuviai namuose žais su Švedija, o išvykoje – su Vengrija. Šios konferencijos laimėtojai vėliau su Pietų konferencijos nugalėtoja kovos dėl patekimo į „Trophy“ divizioną.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *