Regbis.lt
Dėmesio

„Šešių nacijų“ ketvirtas turas

Jau penktadienio vakarą startuos priešpaskutinis, ketvirtasis, prestižinio „Šešių nacijų“ regbio turnyro turas, galintis atsakyti į labai daug klausimų prieš lemiamą savaitgalį. Arba galintis iškelti daugybę klausimų ir palikti paskutiniam turui neregėtą intrigą. Regbio spektakliai penktadienį ir šeštadienį vyks Velse, Italijoje ir Anglijoje.

Velsas – Airija (penktadienį 22.05 val.)

Velso regbininkai po poros apmaudžių pralaimėjimų jau praktiškai nebeturi vilčių kovoti dėl „Šešių nacijų“ trofėjaus, tuo tarpu po skaudžios nesėkmės prieš škotus atsigavę airiai jau pakilo į antrąją turnyro lentelės vietą ir gali būti, kad paskutiniame ture su Anglija aiškinsis dėl čempionės vardo.

Velsas škotams, anglams ir airiams viename turnyre nėra pralaimėję 14 metų, bet ši serija gali nutrūkti. Vis dėlto, Velso rinktinė šiam susitikimui surinko visas savo žvaigždes – Daną Biggarą, Leighą Halfpenny’į ir kitus, todėl savo sudėtimi jie nenusileis savo varžovams.

Žiūrint į šių komandų neseną istoriją, Velse airiams rungtyniauti yra gana paranku. Čia jie laimėjo 11 iš 15 paskutinių rungtynių. Papildomos intrigos sukelia ir tai, kad 2015 metais šios ekipos tarpusavyje pasidalino po pergalę, o pernai šių ekipų mačas „Šešiose Nacijose“ baigėsi lygiosiomis 16:16.

Italija – Prancūzija (šeštadienį 15.30 val.)

Beviltiškai pirmuose dvejuose turuose rungtyniavę „Šešių nacijų“ autsaideriai italai sirgaliams viltį grąžino trečiajame ture, kuriame įnirtingai priešinosi čempionams anglams ir tik pabaigoje nesugebėjo pateikti didžiausios turnyro sensacijos. Tuo tarpu prancūzai, kurie yra laikomi aiškiais šių rungtynių favoritais, dar tikisi pakovoti dėl aukštesnių vietų turnyro lentelėje, todėl dalinti taškų tikrai nenorės.

Kad prancūzams nebus lengva byloja ir istorija. Jeigu 2015 metais Romoje (Italija) Prancūzijos rinktinė laimėjo užtikrintai 29:0. Tai ankstesniuose susitikimuose Italijoje retas pergales šventė italai – 23:18 (2013 metai) ir 22:21 (2011 metai). Tuo tarpu pernai Paryžiuje šeimininkai laimėjo tik per plauką – 23:21, kuomet italas Sergio Parisses paskutinėmis sekundėmis netaikliai spyrė į nuo žemės atšokusį kamuolį (drop goal).

Italams tai gali būti paskutinė reali galimybė nutraukti pralaimėjimų seriją ir išvengti simbolinio „medinio šaukšto“ prizo, įteikiamo komandai, kuri „Šešių nacijų“ turnyre pralaimi visus penkis mačus.

Anglija – Škotija (šeštadienį 18 val. tiesiogiai per „Viasat Sport Baltics“)

Anglijos ir Škotijos regbininkų akistatos visada turi dar vieną simbolį. Šios dvi komandos „Šešių nacijų“ turnyre tarpusavyje kovoja dėl „Calcutta“ taurės, kuri įteikiama būtent šios poros nugalėtojai.

Šių metų turnyro rezultatai rodo, kad kova bus intriguojanti. Škotijos rinktinė, po netikėtos pergalės prieš airius, įgijo realius šansus kovoti dėl turnyro trofėjaus, bet pralaimėjimas prancūzams šias viltis sumažino. Tuo tarpu „Šešių nacijų“ trofėjų ginantys anglai nei viename iš trijų pirmųjų susitikimų nepademonstravo čempioniško žaidimo, tačiau parodė nugalėtojų charakterį – per vargus laimėjo visas trejas rungtynes ir įsitaisė pirmoje lentelės vietoje.

Dar viena svarbi detalė – Eddie Joneso treniruojama Anglijos rinktinė oficialiose rungtynėse yra iškovojusi 17 iš eilės pergalių ir jiems trūksta tik vieno laimėjimo iki rekordinio Naujosios Zelandijos pasiekimo.

Škotų pergalė Anglijoje sukurtų neįtikėtiną intrigą paskutiniame „Šešių nacijų“ turnyro ture. Paskutinį kartą škotai Anglijoje triumfavo 2008 metais. Ar pavyks pakartoti šį laimėjimą, pamatysime jau šeštadienį.

Turnyro lentelė po trijų turų:

  1. Anglija 13 tšk.
  2. Airija 10
  3. Škotija 9
  4. Velsas 5
  5. Prancūzija 5
  6. Italija 0.