Regbis.lt
Dėmesio

„Šešių nacijų“ turnyras startavo airių stebuklu

Savaitgalį trejomis rungtynėmis startavo tradicinis prestižinis „Šešių nacijų“ regbio turnyras. Jau pirmajame ture įvyko fantastiški regbio spektakliai – tobulą žaidimą pademonstravęs Velsas nepasigailėjo škotų, čempionai anglai savo jėgą pademonstravo Italijoje, o tuo tarpu Airijos rinktinė po neįtikėtino trilerio paskutinę sekundę nugalėjo prancūzus.

Prancūzija – Airija 13:15 (3:9)

Tikriausiai sunkiai įmanoma sugalvoti didesnę dramą „Šešių nacijų“ turnyro starte negu tokią, kokią žiūrovai išvydo Paryžiuje. Neįtikėtiname trileryje airiai išplėšė pergalę jau pasibaigus pagrindiniam rungtynių laikui.

Airijos rinktinė po keturių tikslių Johnny Sextono baudos smūgių pirmavo 12:6, bet kovingumą pademonstravę naujojo trenerio Jacqueso Brunelo vadovaujami prancūzai 71-ąją min. po Teddy Thomaso žeminimo išsiveržė į priekį 13:12.

Tuomet airiai ėmėsi lemiamo „šturmo“, bet Prancūzijos gynybinė siena buvo tvirta. Paskutinė airių ataka tęsėsi net keletą minučių. Neįtikėtiną tikslumą perduodant kamuolį pademonstravę airiai atliko net 41 atakos fazę, bet iki prancūzų žeminimo ploto taip ir nepriartėjo. Laikrodžiui skaičiuojant jau 83-iąją rungtynių minutę, J. Sextonas nusprendė spirti į nuo žemės atšokusį kamuolį („drop goal“) ir jo tolimas smūgis pasiekė tikslą. Airiai triumfuoja, o prancūzai lieja ašaras.

„Tai buvo viena iš tokių akimirkų, kai esu tiesiog laimingas, kad turėjau galimybę padėti komandai laimėti. Mes sunkiai dirbome pastarąsias savaites ir būtų skaudų, jei visi mūsų tikslai būtų nubraukti šiose rungtynėse. Puiku yra laimėti rungtynes išvykoje, – kalbėjo J. Sextonas. – Mačiau, kad mūsų vaikinų kojos jau buvo nuvargusios, todėl abejoju ar būtume galėję surengti dar keletą fazių. Tiesiog pamačiau galimybę spirti kamuolį ir norėjau užtikrinti pergalę savo vaikinams“.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=gPqvmfjZHB8

Italija – Anglija 15:46 (10:17)

Čempionės titulą ginanti Anglijos rinktinė galingai pradėjo ir galingai užbaigė rungtynes su Italijos komanda ir su papildomu tašku pradėjo „Šešių nacijų“ turnyrą.

Svečiai jau pirmosiomis minutėmis surengė dvi rezultatyvias atakas ir po Anthony Watsono bei Oweno Farrello žeminimų pirmavo 10:0, bet italai nepasidavė ir gana greitai Tommaso Benvenutis rezultatą sušvelnino.

Antrojo kėlinio viduryje po Mattia Bellinio atakos italai atsiliko 12 taškų, bet tuomet Anglijos regbininkai surengė atakų bangą ir italams teko pamiršti apie galimybes sukurti staigmeną. Anglams taškus pelnė George’as Fordas, Jackas Nowellas ir debiutantas Samas Simmondsas.

Anglijos rinktinės treneriui Eddie Jonesui tai buvo 23 pergalė per 24 rungtynes prie ekipos vairo. Italams šiame turnyre tai buvo jau 13-asis pralaimėjimas iš eilės.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=rDDuHs-k1bY

Velsas – Škotija 34:7 (14:0)

Velso rinktinės svajonių startas – taip pavadintas pirmasis šio sezono „Šešių nacijų“ turnyro mačas. Namuose rungtyniavę Velso regbininkai tarsi buldozeris pervažiavo Škotijos komandą ir iškovojo dar vieną papildomą tašką už keturis arba daugiau atliktus žeminimus.

Jau rungtynių pradžioje kamuolį varžovų įskaitiniame plote prispaudė Garethas Daviesas ir Leighas Halfpenny’is, o antrajame kėlinyje Velso žvaigždė L. Halfpenny’is savo pelnytų taškų kraitį padidino iki 24, o dar vieną žeminimą pridėjo Steffas Evansas.

Vienintelę rezultatyvią ataką svečiai surengė 79-ąją min., kuomet pasižymėjo Peteris Horne’as.

Velso regbininkai namuose škotams yra neįveikiami jau 10 metų. Velso rinktinės treneriui Warrenui Gatlandui tai buvo 50-oji pergalė su Velso ekipa. Tuo pačiu sukako 10 metų, kuomet jis buvo paskirtas rinktinės treneriu.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=YTf76UnoHXI

Antrasis turas vyks jau ateinantį savaitgalį. Vasario 10 dieną Airija žais su Italija, o Anglija – su Velsu. Vasario 11 dieną įvyks Škotijos ir Prancūzijos akistata.