Regbis.lt
Dėmesio

Šiaulių klubai turnyre Švedijoje – tarp penkių geriausių

foto3

Du Lietuvos regbio grandai – Šiaulių „Baltrex-Šiauliai“ ir Šaulių „Vairas-Kalvis“ – sėkmingai pasirodė tradiciniame regbio-10 turnyre Stokholme (Švedija) „Stockholm Tens“.

Stipresniame aštuonių komandų turnyre dalyvavusios abi Lietuvos ekipos grupėse sužaidė skirtingai. „Baltrex-Šiauliai“ B grupėje 22:7 nugalėjo „Black Dragon“ (JAV) ekipą, 22:7 pranoko „Sodertalje Rugby“ (Švedija) komandą, po dramatiškos kovos 10:12 nusileido „Stockholm Exiles“ (Švedija) klubui ir užėmė antrąją vietą.

„Vairo-Kalvio“ regbininkai A grupėje 0:57 neatsilaikė prieš turnyro favoritę Škotijos „Projecx Waterboys“ komandą, 0:22 nusileido „Beavers“ (Uzbekistanas) ekipai, 28:7 nugalėjo „Exiles Babas“ (Švedija) klubą bei liko trečioje pozicijoje.

Tai reiškia, kad abu Lietuvos klubai turėjo susitikti jau ketvirtfinalyje. Kaip visada karšta ir intriguojantis Šiaulių regbio derbis baigėsi dramatiška „Baltrex-Šiaulių“ pergale 19:15. „Vairas-Kalvis“ pirmavo didžiąją laiko dalį, bet paskutinėmis sekundėmis „Baltrex-Šiauliai“ surengė rezultatyvią ataką ir išplėšė pergalę bei kelialapį į pusfinalį.

„Baltrex-Šiauliai“ vėliau pusfinalyje 0:24 pralaimėjo „Projecx Waterboys“ ekipai ir tenkinosi bronzos medaliais. Škotijos klubas finale 24:5 įveikė „Stockholm Exiles“ komandą ir tapo čempionu. Tai buvo mažiausi skirtumai, kuriais čempionų titulą apgynę „Projecx Waterboys“ regbininkai įveikė savo varžovus Stokholme.

„Džiaugiamės iškovota trečia vieta. Tokio aukšto lygio turnyrai komandai suteikia ne tik sportinės patirties, bet taip pat yra puiki proga reprezentuoti savo miestą bei šalį tarptautinėje arenoje“, – sakė „Baltrex-Šiaulių“ atstovai.

Aukšta nata turnyrą baigė ir „Vairas-Kalvis“. Jis pusfinalyje dėl 5-8 vietų 40:0 sutriuškino „Sodertalje Rugby“ komandą, o mače dėl 5 pozicijos 28:12 įveikė „Black Dragon“ ekipą. Už penktąją vietą šiauliečiams atiteko „Plate“ trofėjus.

„Vairo-Kalvio“ treneriai liko patenkinti komandos pasirodymų Švedijoje: „Mūsų komandoje rungtyniavo nemažai jaunų žaidėjų, kuriems reikėjo daugiau patirties ir varžybų praktikos prieš artėjantį „Top“ lygos sezoną. Jaunimas nenuvylė ir įvykdė tai, ko tikėjomės“.

Netrukus didžiojo regbio sezonas prasidės ir Lietuvoje. Sparčiai populiarėjančios „Top“ lygos startas – jau rugpjūčio 17 dieną.

One Comment

  1. Jonas

    2017 08 08 at 07:00

    Šaunuoliai :)

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *