Regbis.lt
Dėmesio

Sieks priartėti prie olimpinės svajonės

Lietuvos regbio-7 rinktinė ketvirtadienį išvyko į Lisaboną (Portugalija), kur vyks 2016 metų Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių Europos zonos atrankos turnyras. Lietuvos regbio rinktinės lyderiai įsitikinę, kad mūsų šalies komanda pajėgi kovoti dėl pirmų trijų vietų, garantuojančių kelialapį į pasaulinį atrankos turnyrą.

Ištraukus burtus paaiškėjo, kad Lietuvos regbininkai šeštadienį žais B grupėje su Latvijos, Rumunijos ir Vokietijos komandomis.

„Šiam savaitgaliui esame išsikėlę tikslą patekti į pajėgiausių trejetuką. Tikslas yra tikrai realus, nes dėl to sunkiai dirbame“, – spaudos konferencijoje sakė Lietuvos rinktinės kapitonas Dovydas Taujanskas. Šis 21-erių metų gimtadienį trečiadienį paminėjęs sportininkas Europos „Grand Prix“ čempionate pateko tarp dešimties daugiausiai realizacijos smūgių pataikiusių žaidėjų.

„Tikslas tikrai įmanomas. Stipriausios komandos atrankoje bus Rusija, Vokietija ir Portugalija. Portugalai yra nusilpę ir paskutiniame etape Anglijoje buvo tarp autsaiderių, su kitomis esame žaidę, žinome, ką jos gali. Mes irgi nesame pėsti. Grupėje turėtume dėl pirmosios vietos žaisti su vokiečiais“, – prognozavo tarp dešimties rezultatyviausių Europos čempionato žaidėjų patekęs Jonas Mikalčius.

Latvijos rinktinę treniruoja lietuvis Edmundas Ščavinskas. Jis yra ir „Baltrex-Šiaulių“ klubo strategas, todėl ne vienas rinktinės žaidėjas, tarp jų ir J. MIkalčius bei D. Taujanskas yra jo auklėtinis.

„Treneris žino mūsų visas stipriąsias ir silpnąsias puses, todėl su latviais bus principinė kova. Tačiau mūsų pajėgumas yra gerokai stipresnis, todėl nugalėtojas abejonių turėtų nekelti“, – teigė J. Mikalčius.

Olimpiniame atrankos turnyre kovos 3-12 vietas „Grand Prix“ divizione užėmusios ekipos, trys stipriausios komandos iš A diviziono ir B diviziono nugalėtoja Airija. A grupėje varžysis Rusija, Gruzija, Italija ir Airija, C grupėje – Portugalija, Belgija, Lenkija ir Ukraina.

Trys stipriausios turnyro komandos pateks į pasaulinį atrankos turnyrą, kuris vyks kitais metais Honkonge. Honkongas – tai yra kiekvieno regbio-7 žaidėjo svajonė, nes būtent čia vyksta prestižiškiausias pasaulio serijos etapas, o jis regbininkams reiškia panašiai, kaip „Formulės-1“ lenktynininkams Monako etapas.

Į Europos elitą sugrįžusi Lietuvos rinktinė „Grand Prix“ divizione užėmė aukštą devintąją vietą. Lietuviai pirmajame etape Maskvoje (Rusija) buvo aštunti, antrajame Lione (Prancūzija) – dešimti, trečiajame Ekseteryje (Anglija) – septinti.

„Rinktinė pasiekė turėtą tikslą – būti tarp dešimties stipriausių komandų Europoje. Bendroje įskaitoje ji užėmė devintąją vietą, t.y. aukščiausią iš visų komandinių rinktinių, po krepšinio. Nors dar 2003 metais rinktinė ir uvo užėmusi penktąją vietą, tačiau lyginant tai su dabartiniu pasiekimu yra kas kita. Anksčiau regbis-7 nebuvo taip vertinamas kaip yra dabar. Ypač šiais metais, kai Europos čempionate buvo aiškinamasi dėl kelialapio į olimpines žaidynes“, – pasakojo Lietuvos regbio federacijos valdybos narys Mindaugas Ardišauskas.

Lietuvos regbio federacija, nepaisant gerėjančių rezultatų, vis dar nesulaukia tinkamo valstybės įvertinimo. Visos pergalės pasiekiamos tik atsidavusių ir pasiaukojančių žaidėjų dėka.

„Praėjusiais metais po triumfo A divizione Kaune, nemažai sporto visuomenės atstovų norėjo išsiaiškinti, ar ši pergalė nebuvo atsitiktinė, ar mes negrįšime atgal po metų. Dabar, po visų trijų turų galime pasakyti, kad užimta vieta yra nuoseklaus darbo rezultatas. Pergalės prieš regbio valstybes Velsą ir Italiją parodo mūsų potencialą, tik tam reikią sąlygų, tinkamo finansavimo ir kitų svarbių dalykų“, – pabrėžė M. Ardišauskas.

Šeštadienio programa:

14.28 Lietuva – Rumunija

17.28 Lietuva – Latvija

20.28 Lietuva – Vokietija

Tiesiogiai bus čia: http://videos.sapo.pt/V74VWZkiDiVdGl98nzqF