Regbis.lt
Dėmesio

„Skorpiono-Tauro-Citmos“ triumfas

Dramatiškai baigėsi visą sezoną atkakliomis kovomis pasižymėjęs Lietuvos regbio čempionatas. Jame triumfavo jungtinė „RK Skorpiono-Tauro-Citmos“ komanda.

Paskutinėse sezono rungtynėse „Skorpionas-Tauras-Citma“ išvykoje 45:17 (12:10) nugalėjo Vilniaus „VRA-Tomostos“ ekipą ir į turnyrinę lentelę įnešė neregėtą sumaištį.

Nugalėtojams po 10 taškų pelnė Adomas Obrikis ir Tomas Alksnys, po 5 – Justas Valaitis, Jurgis Urbonas, Žilvinas Kungys, Domas Kungys bei Dominykas Trinka.

Vilniaus ekipoje 10 taškų surinko Alois Joanicou, 5 – Martynas Maslianikas, 2 – Tomas Kušlevič.

Net trys komandos – „Skorpionas-Tauras-Citma“ ir „VRA-Tomosta“ ir Vilniaus „Geležinis vilkas“ – iškovojo po keturias pergales ir patyrė po dvi nesėkmes. Pirmiausia buvo skaičiuojami taškai tarpusavio rungtynėse. Visos trys komandos surinko po 8 taškus. Vėliau teko skaičiuoti tarpusavio susitikimuose atliktus žeminimus. Šioje statistikos grafoje pirmi išsirikiavo „Skorpiono-Tauro-Citmos“ ir „VRA-Tomostos“ klubai su 12 žeminimų. „Geležinis vilkas“ atliko 7 kamuolio prispaudimus, todėl jam atiteko bronzos medaliai.

Kad paaiškėtų, kas tapo Lietuvos regbio čempionu, teko skaičiuoti bendrą atliktų žeminimų skaičių. „Skorpionas-Tauras-Citma“ per trejas rungtynes atliko 27 žeminimus, o vilniečiai – 17. Įdomu tai, kad jeigu šis statistinis rodiklis taip pat būtų lygus, tuomet būtų žaidžiamos papildomos rungtynės.

Ketvirtąją vietą Lietuvos čempionate užėmė Panevėžio „Klevas-PST“.