Regbis.lt
Dėmesio

Stebuklinga „All Blacks“ pergalė Velingtone

507726206

Velingtone (Naujoji Zelandija) vykusiame trečiajame pasaulio regbio-7 serijos etape fantastišką pergalę iškovojo Naujosios Zelandijos rinktinė. Neįtikėtino atkaklumo finale „All Blacks“ regbininkai 24:21 nugalėjo Pietų Afrikos Respublikos (PAR) ekipą.

PAR šiose rungtynėse dukart pirmavo net 14 taškų skirtumu (14:0, 21:7). Likus žaisti 10 sekundžių, PAR komanda dar pirmavo 21:19 ir turėjo kamuolį savo rankose, tačiau tuomet suklydo ir suteikė šeimininkams paskutinį šansą išplėšti pergalę. Nors laikas jau buvo pasibaigęs, Naujosios Zelandijos rinktinė surengė lemiamą ataką ir Joe Webberio žeminimas padovanojo pergalę „All Blacks“ sirgaliams.

Lemiamos finalo akimirkos: https://www.youtube.com/watch?v=yz7rRoihPwQ

Po šios pergalės Naujoji Zelandija pasaulio serijos turnyro lentelėje su 47 taškais pakilo į trečiąją vietą ir atsilieka tik nuo Fidžio (52 tšk.) ir lydere tapusios PAR (54 tšk.) rinktinės.

„Visą savaitę kalbėjome apie tai, kad mums reikia įdėti atiduoti visą savo širdį ir kovoti iki pabaigos. Pabaigoje žinomoje, kad jeigu sugebėsime išlaikyti kamuolį, galėsime laimėti“, – sakė Naujosios Zelandijos komandos kapitonas Timas Mikkelsonas.

Pusfinaliuose Naujoji Zelandija 25:5 nugalėjo Angliją, o PAR net 31:0 sutriuškino Fidžio komandą. Fidžis sugebėjo atsitiesti mažajame finale, kuriame 24:12 įveikė Anglijos ekipą, kurios vienu iš trenerių yra pernai su Lietuvos regbininkais dirbęs Warrenas Abrahamas.

Penktąją vietą Velingtone užėmė ir „Plate“ taurę iškovojo Australija, kuri mače dėl 5-6 vietų 21:5 įveikė Argentiną. „Bowl“ taurė (9 vieta) atiteko Samoa rinktinei, o „Shield“ (13 vieta) – prancūzams.

Gražiausios turnyro atakos: https://www.youtube.com/watch?v=VyMKBmg5mSk

Pasaulio serijos turnyrai vyksta dešimtyje valstybių ir vadinasi „HSBC World Series“. Kiekviename etape kovoja 16 rinktinių suskirstytų į keturias grupes. Už pirmąją vietą ture suteikiami 22 taškai, už antrąją vietą – 19, už trečiąją – 17 taškų.

Ketvirtasis pasaulio serijos etapas vyks vasario 6-7 dienomis Australijoje.

Pasaulio serijos lyderių rikiuotė po trijų etapų:

1. PAR 54 tšk.
2. Fidžis 52
3. Naujoji Zelandija 47
4. Anglija 41
5. Argentina 41
6. JAV 39
7. Australija 35
8. Kenija 30
9. Prancūzija 28
10. Škotija 22.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *