Regbis.lt
Dėmesio

„Top“ lyga – kokybinis regbio šuolis į viršų

Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (LSŽF) apdovanojimų ceremonijoje savo įvertinimą gavo ir Lietuvos regbis.

Naujai įkurta „Top“ lyga susilaukė pripažinimo metų sporto iniciatyvos kategorijoje. Idėja sukurti stiprią lygą, kurioje komandos galėtų tobulėti, o žiūrovai pamatytų kokybišką ir atkaklų žaidimą, pasiteisino su kaupu. Lyginant su Lietuvos čempionatu 2014 metais, šiemet 40 proc. sumažėjo skirtumas taškų, kuriuo komandos laimi arba pralaimi vienas prieš kitą.

„Top“ lygoje rungtyniauja trys stipriausios Lietuvos komandos ir Latvijos čempionė. Jos žaidė dviejų ratų sistema, todėl komandos galėjo profesionaliau žiūrėti į kiekvienas rungtynes, mokytis iš rungtynių, analizuoti varžovus ir siekti revanšo. Lyginant su praėjusiais metais, net 43 proc. padidėjo įtemptų rungtynių.

„Malonu, kai mus įvertina ne kas kitas, o sporto žurnalistai. Visi skaičiai rodo, kad „Top“ lygos sukūrimas pasiteisino. Sukūrėme gerą produktą, bet negalime sustoti tobulėti“, – kalbėjo vienas lygos iniciatorių, Lietuvos regbio federacijos (LRF) generalinis sekretorius Irmantas Kukulskis.

„Top“ lyga susilaukė dėmesio ir žiūrovų tarpe. Įtemptos kovos keliskart padidino lankomumą, o dauguma rungtynių vyko centriniuose miestų stadionuose.

Kaip teigė I. Kukulskis, „Top“ lyga nėra uždara. Komandos, galinčios būti konkurencingos stipriausioms šalies ekipoms ir įgyvendinančios licencijavimo reikalavimus, gali prisijungti prie lygos. Dėl to, dar nėra aiškios kito sezono gairės.

„Svarbiausia, kad regbio stadionuose vyktų atkakli kova. Dauguma Lietuvos rinktinių narių žaidžia „Top“ lygoje, todėl jiems reikia tobulėti. Geriau turėti keturias stiprias komandas, negu daugiau, bet silpnesnių“, – aiškino I. Kukulskis.

Lietuvos rinktinėms 2015 metai buvo labai sėkmingi. Į Europos elitą sugrįžusi Lietuvos regbio-7 rinktinė vasarą iškovojo pergales prieš pripažintas regbio valstybes Velsą, Italija, Portugaliją bei „Grand Prix“ čempionate užėmė devintąją vietą. Regbio-15 komanda pratęsė pergalių serija Nacijų taurės turnyre ir užsitikrino vietą aukštesniame divizione.

LSŽF metų sporto iniciatyvos kategorijoje nugalėjo kitas su regbiu susijęs renginys. Metų iniciatyvomis pripažinti Jungtinės Karalystės ambasados Lietuvoje renginiai, skirti pasaulio regbio čempionatui ir Europos futbolo čempionato atrankos rungtynėms.

Didžiulio dėmesio susilaukęs pasaulio regbio čempionatas nepaliko abejingų ir Lietuvoje. Britų ambasadoje susipažinti su pasaulio regbio pirmenybėmis rinkosi žymūs Lietuvos sporto, politikos ir verslo žmonės.