Regbis.lt
Dėmesio

„Top“ lygoje – Šiaulių klubų pergalės

Savaitgalį Baltijos regbio „Top“ lygoje pergales iškovojo favoritais laikyti abu Lietuvos regbio grandai iš Šiaulių.

Šio sezono lyderis Šiaulių „Vairo-Kalvio“ klubas dar kartą pademonstravo gerą sportinę formą ir savo aikštėje 34:3 (27:3) nugalėjo Kauno „Žalgirio“ ekipą.

Nugalėtojams 14 taškų pelnė Donatas Vilimavičius, po 5 – Martynas Trinka, Mindaugas Misevičius, Justinas Urbonas ir Evaldas Kanopackis. „Žalgiriui“ 3 taškus pelnė Dainius Tamoliūnas.

Geriausiu rungtynių žaidėju pripažintas „Vairo-Kalvio“ narys Modestas Bekeris.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=R7ymt8oNLYk

Rungtynių pradžia buvo gera, pelnėme greitus taškus. Pavyko primesti savo žaidimą. Esu patenkintas žaidimu pirmo ir antro kėlinių antrose pusėse, kuomet demonstravome disciplinuotą gynybą, o tai leido lengviau kvėpuoti atakuojant. Tikėjomės galbūt atkaklesnės, stabilesnės kovos, bet mes labai gerai įvertinome varžovus ir pademonstravome gerą žaidimą. Kitą savaitgalį laukia išvyka į Latviją. Laukia žinomas varžovas, bet bus labai sunku ir negalime nei trupučio atsipalaiduoti“, – kalbėjo „Vairo-Kalvio“ žaidžiantysis treneris Gediminas Marcišauskas.

„Žalgirio“ treneris iš Pietų Afrikos Respublikos Siya Mlalande liko nusivylęs rungtynių rezultatu: „Tai buvo nesėkmingos rungtynės. Nežaidėme taip, kaip buvome susitarę. Pirmajame kėlinyje padarėme keletą apmaudžių klaidų ir turėjome vytis varžovus. Bandėme perimti iniciatyvą, bet mums šįkart viskas nesisekė“.

Tuo tarpu nugalėtojo titulą ginantis Šiaulių „Baltrex-Šiaulių“ klubas išvykoje 45:17 (28:10) nugalėjo Kekavos „Transact Pro-Miesnieki“ (Latvija) ekipą ir iškovojo pirmąją pergalę.

Svečiams 15 taškų pelnė Vytaras Bloškys, 10 – Armandas Kalinauskas, po 5 – Arnas Urbonas, Lukas Radzevičius, Deividas Popkovas bei Gytis Golumbovskis. Naudingiausiu mačo žaidėju pripažintas jaunasis A. Urbonas.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=p_SYM6fQ_qo

„Pirmas kėlinys buvo ganėtinai sunkus, žaidėme lygiai. Antrajame kėlinyje įsivažiavome, įgijome persvarą ir sudarėme sudėtingesnes sąlygas mūsų varžovams“, – po rungtynių kalbėjo A. Urbonas.

Jam pritarė ir Šiaulių ekipos kapitonas Žygimantas Radžius: „Stengėmės įvykdyti svarbiausius trenerių nurodymus, aktyviai dirbti rankomis, palydėti kuo daugiau žmonių. Keletas klaidų buvo, bet dauguma nurodymų įvykdėme. Nors rezultatas to neparodo, rungtynės buvo gana įtemptos. Esu labai patenkintas savo komanda“.

„Pirmajame kėlinyje žaidėme visai neblogai, bet antroje pusėje iniciatyvą perėmė šiauliečiai. Varžovai yra stipresni ir noriu tik padėkoti abiem komandoms už kovą“, – pridūrė Kekavos ekipos treneris Uldis Bautris.

Turnyro lentelėje pirmauja „Vairas-Kalvis“ (3 pergalės/0 pralaimėjimų). „Baltrex-Šiauliai“ ir Kauno „Žalgiris“ turi po vieną pergalę ir pralaimėjimą, o „Transact Pro-Miesnieki“ sąskaitoje – visos trys nesėkmės.

Kitą savaitgalį „Vairas-Kalvis“ išvykoje žais su „Transact Pro-Miesnieki“, o „Žalgiris“ namuose priims „Baltrex-Šiaulių“ ekipą.