Regbis.lt
Dėmesio

„Top“ lygos žavesys

foto2

Pasibaigęs Baltijos regbio „Top“ lygos sezonas nepaliko abejingų. Pasiteisino du svarbiausi prieš sezoną priimti sprendimai – į lygą priimti naujokus „Šiaulių“ regbininkus bei nugalėtojus aiškintis atkrintamosiose varžybose.

Atkaklų sezoną vainikavo reto grožio ir atkaklumo finalinės kovos. „Top“ lygos čempionės titulą apgynė Šiaulių „Vairo-Kalvio“ ekipa, kur finale po neįtikėtino trilerio, pratęsimo bei lemiamos atakos paskutinėmis sekundėmis 25:22 nugalėjo Šiaulių „Baltrex-Šiaulių“ komandą.

Po finalo buvo paskelbtas geriausias 2018 metų Baltijos „Top“ lygos žaidėjas. Klubų treneriai ir kapitonai geriausiu lygos žaidėju išrinko „Vairo-Kalvio“ lyderį Donatą Vilimavičių. Jis po lemiamos kovos prisipažino, kad tai buvo pirmas pratęsimas jo karjeroje.

„Vyrai buvo gerai nusiteikę, tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Nepasidavėme spaudimui. Pratęsime buvome netoli pralaimėjimo, bet atsitiesėme ir pasiekėme pergalę, – kalbėjo D. Vilimavičius. – Pratęsimo dar niekas nebuvo tekę žaisti. Jausmas tikrai geras“.

2014, 2015 ir 2016 metų čempionės „Baltrex-Šiaulių“ ekipos nariai apgailestavo dėl neišnaudotų puikių progų išlaikyti pergalę savo rankose.

„Pritrūko šalto proto. Du kartus galėjome laimėti rungtynes, bet paleidome pergalę iš rankų. Atrodo, kad žaidėjai ganėtinai patyrę, bet padaro tokias kvailas klaidas, kad net nežinau… Ačiū komandai. Buvo puikus finalas. Lyginant mūsų žaidimą su pirmosiomis sezono rungtynėse tai yra du skirtingi dalykai“, – kalbėjo „Baltrex-Šiaulių“ kapitonas Žygimantas Radžius.

Komentarai: https://youtu.be/lK300xjMt6A

Mažajame finale praėjusių metų vicečempionas Kauno „Žalgiris“ namuose 37:20 (13:9) nugalėjo ambicingai ir kovingai „Top“ lygoje debiutavusią „Šiaulių“ ekipą, o pirmojo kėlinio pabaigoje dar pirmavo šiauliečiai.

„Pirmajame kėlinyje nemažai įtakos turėjo tai, kad žaidėme prieš vėją ir saulę, o varžovai tą puikiai išnaudojo. Mes turėjome daug gintis. Antrajame kėlinyje supratome, kad turime aikštės pranašumą, labai gerai pradėjome antrąją pusę. Taip pat labai didelę įtaką turėjo mūsų žeminimas pirmojo kėlinio pabaigoje. Po skaudaus pralaimėjimo pusfinalyje pradėjome analizuoti, kodėl nusileidome. Padarėme išvadas ir šįkart parodėme, ką mokame“, – po rungtynių kalbėjo žalgirietis Arnas Staniulis.

Mažojo finalo komentaras ir momentai: https://www.youtube.com/watch?v=47LeK2ZZ5KE

Lietuvos regbio čempionate šeštadienį vyko intriguojantis Vilniaus derbis. Nors pirmajame rate savo aikštėje Vilniaus „VRA-Tomosta“ pralaimėjo „Geležiniam vilkui“, šįkart varžovų aikštėje jie pribloškė varžovus pirmajame kėlinyje ir iškovojo pergalę 40:14 (33:0).

„Pirmajame kėlinyje buvome susižaidę, laikėmės plano, bet antroje pusėje viskas sugriuvo, pradėjome daryti daug klaidų, kilo chaosas ir atsirado intriga. Tik geras pirmas kėlinys mums užtikrino pergalę. Gerbiam varžovus už tai, kad jie susitelkė ir parodė charakterį. Sveikinu savo vyrus, kad jie susirinko ir kovoja dėl pagrindinio tikslo – pirmos vietos“, – kalbėjo „VRA-Tomostos“ treneris Vidmantas Valys.

„Priežastys tame, kad nepasirinkome tinkamo plano ir nevykdėme savo sistemos. Antrajame kėlinyje atlikome keletą keitimų ir žaidimas pasitaisė, bet jau buvo per vėlu. Varžovai šįkart buvo žymiai stipresni“, – teigė „Geležinio vilko“ treneris Augustas Taralis.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=Da8QHenJnNQ

Kitose rungtynėse „RK Skorpionas-Tauras-Citma“ išvykoje 43:7 (26:0) nugalėjo autsaiderę Panevėžio „Klevo-PST“ ekipą.

Šiuo metu Lietuvos čempionate pirmauja Vilniaus „VRA-Tomosta“ ir „RK Skorpionas-Tauras-Citma“ (3 pergalės/1 pralaimėjimas). „Geležinio vilko“ sąskaitoje – dvi pergalės ir dvi nesėkmės.

Geriausi Lietuvos regbininkai ilsėtis neturės kada, nes jau kitą šeštadienį Lietuvos rinktinė pradeda kovas antrajame pagal pajėgumą Europos čempionato divizione – „Trophy“. Šiauliuose lietuviai stos į kovą su pajėgia Čekijos komanda.

Foto – Evaldo Černiausko

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *