Regbis.lt
Dėmesio

Vankuveryje – Fidžio triumfas

Fidžio regbininkai 31:12 (12:12) finale nugalėjo puikų pasirodymą turnyre surengusią Kenijos rinktinę ir tapo Vankuveryje (Kanada) vykusio šeštojo pasaulio regbio-7 serijos etapo nugalėtojais. Po šio triumfo Fidžis kyla į antrąją vietą bendroje įskaitoje.

Fidžis pirmą kartą istorijoje laimėjo etapą Vankuveryje, o iš viso tai buvo 33-ia pergalė finaluose per 66 susitikimus.

Finalas buvo jau antras susitikimas tarp Fidžio ir Kenijos. Grupės etape po dramatiškos kovos Fidžis laimėjo 24:21.

Pakeliui link finalo Fidžio regbininkai ketvirtfinalyje 43:7 nepasigailėjo Argentinos, o pusfinalyje 15:12 įveikė šio sezono lyderę Pietų Afrikos (PAR) komandą.

Finale Kenija pirmavo po Willy Ambaka žeminimo, bet rezultatyvia ataka atsakė ir Josua Vakurunabili, todėl įpusėjus mačui rezultatas buvo lygus 12:12. Antroje rungtynių pusėje aikštėje dominavo Fidžio žaidėjai. Trys žeminimai be atsako ir džiaugsmo šokis Kanadoje. Geriausiu finalo žaidėju pripažintas Sevuloni Mocenacagi.

„Šiandien jaučiu didelį pasididžiavimą. Mes buvome susikaupę visą savaitgalį ir įveikėme sunkų kelią link finalo. Finalo pirmoji pusė buvo sunki, bet antrajame kėlinyje komanda įsiklausė į nurodymus ir pademonstravo tokį regbį, kokiu galėjo mėgautis Fidžio gerbėjai“, – sakė Fidžio rinktinės treneris Garethas Baberas.

Septyni gražiausi turnyro žeminimai: https://www.youtube.com/watch?v=fWQrTvTdm8A

Bronzos medalius iškovojo PAR regbininkai, kurie mažajame finale 29:7 nugalėjo praėjusio etapo nugalėtoją JAV ekipą. „Challenge“ taurė atiteko škotams. Mače dėl penktosios vietos Anglija net 31:4 nugalėjo Australiją.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=wHdqRjeVHMo

PAR rinktinė išsaugojo lyderės poziciją bendroje įskaitoje. Ji turi 109 taškus. Į antrąją vietą pakilo Fidžis (101 tšk.), o į trečiąją smuktelėjo Naujoji Zelandija (92 tšk.).

Septintasis pasaulio regbio-7 serijos etapas (iš 10) vyks balandžio 6-8 dienomis Honkonge.

Pasaulio regbio-7 serijos lyderių lentelė po šešių etapų:

  1. PAR 109 tšk.
  2. Fidžis 101
  3. Naujoji Zelandija 92
  4. Australija 84
  5. Argentina 77
  6. JAV 73
  7. Anglija 70
  8. Kenija 64
  9. Samoa 41
  10. Prancūzija 38.