Regbis.lt
Dėmesio

Velso regbininkai sudorojo airius

Penktadienį vykusiose intriguojančiose ir reto grožio „Šešių nacijų“ turnyro rungtynėse Velso rinktinė namuose 22:9 (8:6) nugalėjo Airijos komandą ir pradžiugino… Anglijos komandos gerbėjus. Ši Velso pergalė praktiškai palaidojo airių viltis kautis dėl „Šešių nacijų“ trofėjaus bei suteikė galimybę anglams jau šeštadienio vakarą apginti šį titulą.

Airis Johny’is Sextonas baudos smūgiu išvedė savo komandą į priekį 3:0, bet po įspūdingos atakos žeminimą atliko Velso žvaigždė George’as Northas (5:3). Nors J. Sextonas dar kartą išvedė airius į priekį (6:5), pirmojo kėlinio pabaigoje jis pats buvo nubaustas geltona kortele.

Antrajame kėlinyje G. Northas dar kartą prispaudė kamuolį varžovų įskaitiniame plote ir svečiai nutolo 15:6. Paddy Jakcsono baudos smūgis grąžino airiams viltį (15:9), tačiau likus 2 min. iki rungtynių pabaigos Airijos regbininkai prie pat savo įskaitinio ploto prarado kamuolį ir Velso regbininkas Jamie Robertsas padėjo galutinį tašką.

Geriausiu rungtynių žaidėju pripažintas Velso rinktinės narys Rhysas Webbas.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=3prjsDuAi8s

Po nesėkmės pirmajame ture prieš škotus atsitiesę airiai buvo iškovoję dvi pergales iš eilės ir turėjo realias galimybes kautis dėl „Šešių nacijų“ trofėjaus. Dabar tų vilčių praktiškai nebėra, nes Airija ir Velsas, likus paskutiniame turui, turi po 10 taškų ir dalinasi 2-3 vietas. Pirmaujantys čempionai anglai turi 13 taškų ir dar dvejas likusias rungtynes.

Jeigu Anglija šeštadienį nugalės Škotiją, ji užsitikrins čempionės titulą. Škotų pergalė leistų jai pakilti į pirmąją vietą ir visą intrigą perkeltų į paskutinį turą.

Šeštadienį 15.30 val. Italija žais su Prancūzija, o 18 val. vyks galbūt lemiamos šių metų „Šešių nacijų“ turnyro rungtynės tarp Anglijos ir Škotijos (tiesiogiai per „Viasat Sport Baltics“).

Turnyro lentelė:

  1. Anglija 13 tšk.
  2. Airija 10
  3. Velsas 10
  4. Škotija 9
  5. Prancūzija 5
  6. Italija 0.