Regbis.lt
Dėmesio

VRA išpildė vaikų globos namų auklėtinių norus

10636859_10203147405509320_7343061700846246790_o

Regbį žaidžiantys Vilniaus vaikų globos auklėtiniai turėjo progą pajusti gražiausios metų šventės – Šv. Kalėdų – dvasią ir šilumą. Vilniaus regbio akademijos antrus metus iš eilės organizuotoje gerumo akcijoje „Dalinkimės gerumu!“ vaikai spindėjo pakilia nuotaika, o Kalėdų Senelis už gerą elgesį per šiuos metus išpildė visus jų norus.

„Dalinkimės gerumu!“ renginio pradžioje į tamsią salę snieguolė ir devyni jos nykštukai, grojant lietuvių liaudies dainai, įnešė dešimt Advento šviesos ir šilumos žibintuvėlių, kurie buvo įteikti visų trijų globos namų administracijai už rūpestį ir atsidavimą. Vėliau griausmingai ir šventiškai pasirodė sostinės mažosios palaikymo šokėjos ir žodį tarė sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė ir krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. Kol vaikai dainavo ir šoko, atvyko ir garsus dainininkas Radži. Šis padainavo tris dainas ir pasveikino visus susirinkusius. Scenoje virė didžiulis šėlsmas, nes Radžiui talkino palaikymo šokėjos, kurios paskui sušoko dar tris šokius.

Po pertraukos pasirodė ir Kalėdų Senelis, kuris sukvietė vaikus į ratuką ir su jais žaidė įvairiausius žaidimus, o galų gale paskatino ieškoti kažkur koridoriuje paslėptų saldainių – traukinuku vaikai patraukė į saldumynų nuotykį. Paskui visi padainavo Kalėdinę giesmę ir vėl įsitraukė į dovanėlių sūkurį. Vakarą užbaigė šventiniai fejerverkai, palikę neišdildomą įspūdį visiems jauniesiems sportininkams.

„Šiemet stengiausi būti geras, todėl džiaugiuosi, kad Kalėdų Senelis, kaip ir pernai, išpildė mano norus“, – besišypsodamas sakė vienas iš vaikų globos namų auklėtinių.

Lietuvos krašto apsaugos ministras J. Olekas, pripažino, kad jam šis renginys paliko gerą įspūdį.

„Tai yra labai puikus renginys. Sportininkai, rėmėjai dalį savo laiko, resursų skiria vaikams, kuriems trūksta šilumos, trūksta dėmesio, galimybės save realizuoti. Nesu buvęs panašiame renginyje, todėl labai malonu, kad galėjau čia sudalyvauti ir prisidėti prie šios akcijos. Tikiuosi, kad tai padės vaikams augti, bendrauti ir galbūt ateityje tapti Lietuvos kariais“, – pasakojo J. Olekas.

Ministras paneigė mitus, kad regbis yra pavojingesnis sportas už kitus.

„Aš pats sugebėjau susilaužyti koją žaisdamas futbolą, o ne regbį. Kiekviena sporto šaka yra pavojinga ir patirti traumą galima ne tik žaidžiant, bet ir namuose, gatvėje. O regbis iš tiesų yra kietas žaidimas, kuris ugdo gerą fizinį pasirengimą, yra dinamiškas, taktiškas ir patrauklus. Regbis labai tinka jauniems žmonėms – ir vaikinams, ir merginoms – norintiems realizuoti save“, – pridūrė J. Olekas.

„Regbio akademija vaikams padeda užsigrūdinti, padeda bendrauti, būti nuolankesniems vieni kitiems komandoje. Stiprūs, užgrūdinti žmonės yra reikalingi Lietuvai“, – šventėje sakė R. Šalaševičiūtė

„Dalinkimės gerumu!“ akcijos organizatorius, Vilniaus regbio akademijos vadovas Vidmantas Valys pripažino, kad vaikų šypsenos įkvepia toliau daryti gerus darbus.

„Praėjusiais metais šovė tokia mintis, kad per Šv. Kalėdas reikia vaikams suteikti džiaugsmo. Visi, kurie gyvena šeimoje perka dovanas, įgyvendina vaikų norus, todėl kilo noras ir vaikų globos namų auklėtiniams išpildyti jų tikruosius norus. Paprašėme, kad vaikai surašytų savo pageidavimus ir Kalėdų Senelis pasistengė juos išpildyti. Malonu daryti kažką gero, kas suteiktų vaikams džiaugsmo. Nuo to tik norisi toliau daryti gerus darbus“, – kalbėjo V. Valys.

Šventės rėmėjais galėjo būti visi norintys. Nemažai žmonių, prisidėję prie vaikų norų įgyvendinimo patys atvyko į renginį ir įteikė dovanas mažiesiems sportininkams. Antano Guogos paramos fondo atstovė Vilniaus regbio akademijai įteikė tortą ir padovanojo pažadą kiekvienais metais iškepti saldžiausių ir dailiausių tortų. Vaikus sveikino ir Vilniaus miesto savivaldybės atstovai.

Regbio treniruotes lanko 45 vaikų globos namų auklėtiniai. Visi jie buvo laimingi ir pasiryžę siekti savo svajonių.

Nuotrauka – Sauliaus Čirbos

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *