Regbis.lt
Dėmesio

„VRA-Tomosta“ – Pietų diviziono čempionė

Šeštadienį sužaistose lemiamose rungtynėse dėl pirmosios vietos Lietuvos regbio federacijos (LRF) „Viči“ taurės turnyro Pietų divizione Vilniaus „VRA-Tomostos“ komanda namuose 45:15 (31:5) nugalėjo „Klaipėdos kovo“ ekipą.

Nugalėtojams 20 taškų pelnė Eimantas Badaška, po 5 – Mantas Visminas, Erwanas Lunvenas, Albertas Paškevičius, Vaidotas Juodis ir Augustinas Terleckas.

Klaipėdoje komandoje 10 taškų surinko Donatas Streckis, 5 – Mantas Pakėnas.

„Pirmą kartą šiemet surinkome stipriausią sudėtį, atvyko žaidėjai iš Anglijos, Norvegijos, prisijungė žymus Lietuvos kikboksininkas Julius Mocka, todėl tai daug ką lėmė. Kitas dalykas – geras komandos nusiteikimas, pasitikėjimas savimi. Taip pat buvome gerai susižaidę. Antrajame kėlinyje po keitimų aikštėje pasirodė tie, kurie mažiau galėjo treniruotis su ekipa, todėl žaidimas išsilygino“, – po mačo mintimis dalinosi Vilniaus klubo treneris Vidmantas Valys.

Vilniaus regbio akademijos auklėtinis J. Mocka pastaraisiais metais skynė pergales kikbokso ringe, bet per kovinio sporto atostogas neatsisako padėti regbio komandai.

„Pareiga šaukia, – šypsodamasis į klausimą, kodėl prisijungė prie VRA ekipos atsakė J. Mocka. – Reikia padėti savo komandai. Sezono metu nėra galimybių sportuoti su regbininkais, bet atostogų metu – kodėl ne“.

„Klaipėdos kovo“ ekipos atstovai apgailestavo, kad lemiamoms rungtynėms nepavyko surinkti optimaliausios sudėties.

„Prieš šias rungtynes dėl traumų ir kitų priežasčių praradome keletą pagrindinės sudėties žaidėjų, trūko vėjerio pozicijos žaidėjų. Teko improvizuoti, bet varžovai pasinaudojo mūsų spragomis ir pelnė lengvus taškus. Grumtynėmis parodėme, kad mokame žaisti ir susikaupę pelnėme 15 taškų, bet kitų žaidėjų indėlio pritrūko. Prieš turnyrą norėjome iškovoti taurę, kad Klaipėdos miestas galėtų didžiuotis mūsų pasiekimu. Žinoma, antra vieta irgi nėra blogai, nes neturime jokios paramos nei iš miesto, nei, sąlyginai, ir iš rėmėjų“, – kalbėjo „Klaipėdos kovo“ vadovas ir žaidėjas D. Streckis.

Šiais metais buvo pakeistas LRF taurės turnyro formatas. Kad ekipos galėtų kautis su lygiaverčiais priešininkais, jos buvo suskirstytos į du divizionus.

„Taurės formatą vertinu teigiamai, nes visos komandos kovojo su savo lygio varžovais. Mūsų grupėje sulaukėme rimto pasipriešinimo iš Kauno ir Klaipėdos ekipų, tik Panevėžio klubas kiek silpnesnis, bet tai suprantama, nes ten žaidžia jaunimas. Mums naudingas buvo pralaimėjimas pirmose rungtynėse Kauno klubui, nes privertė susiimti kituose susitikimuose. Džiaugiuosi, kad pavyko įsirašyti į istoriją rekordine pergale („VRA-Tomosta“ 168:0 nugalėjo Panevėžio „Klevą-PRS“ – LRF) ir laimėta taure“, – pasakojo V. Valys.

Vilniaus ekipa rudenį sieks triumfuoti Lietuvos regbio čempionato I lygoje. Ten taip pat prisijungs „Šiaulių-PRC“, Vilniaus „Geležinio vilko“ komandos. V. Valys prisipažino, kad jo ekipa sieks laimėti pirmąją lygą, o kitais metais išbandyti jėgas „Top“ lygoje.

Trečiąją vietą Pietų divizione užėmė Kauno „Tauras-Brum Brum“ (11 tšk.), ketvirtąją – Panevėžio „Klevas-PRS“ (4 tšk.).

Pietų diviziono turnyro lentelė:

  1. „VRA-Tomosta“ 16 tšk.
  2. „Klaipėdos kovas“ 13
  3. „Tauras-Brum Brum“ 11
  4. „Klevas-PRS“ 4.

Šiaurės divizione Šiaulių „Baltrex-Šiaulių“ klubas namuose 62:3 nugalėjo Kauno „Žalgirio“ ekipą, o Šiaulių „Vairui-Kalviui“ buvo įskaityta techninė pergalė 30:0 prieš Šiaulių „Šiaulių-PRC“ klubą.

„Vairas-Kalvis“ su 16 taškų išsaugojo pirmąją vietą, bet jau baigė savo pasirodymą. „Baltrex-Šiauliai“ su 13 taškų yra antri, bet jiems dar liko atidėtos rungtynės Kaune su „Žalgirio“ regbininkais. Pergalės atveju, „Baltrex-Šiauliai“ pakils į pirmąją poziciją.

Šiaurės diviziono turnyro lentelė:

  1. „Vairas-Kalvis“ 16 tšk.
  2. „Baltrex-Šiauliai“ 13
  3. „Žalgiris“ 7
  4. „Šiauliai-PRC“ 6.