Regbis.lt
Dėmesio

Žadą atėmęs „Šešių nacijų finišas

Prestižinis „Šešių nacijų“ regbio turnyras šeštadienį baigėsi neįtikėtinomis dramomis Airijoje ir Prancūzijoje. Viename įspūdingiausių regbio spektaklių pastaraisiais metais Prancūzijos rinktinė 100-ąją min. išplėšė pergalę prieš Velsą, o „Šešių nacijų“ trofėjų apgynę anglai pralaimėjo tikrą trilerį Airijoje ir nepasinaudojo auksine proga pagerinti pasaulio rekordą.

Airija – Anglija 13:9 (10:3)

Antrus metus iš eilės „Šešių nacijų“ čempionais tapę anglai turnyrą baigė su kartėliu. Įspūdingame paskutiniame mače Airijos rinktinė palaužė anglus 13:9 (10:3) ir ne tik neleido jiems antrą kartą iš eilės džiaugtis „Grand Slam“ trofėjumi (už visas 5 pergales turnyre), bet ir sužlugdė unikalią galimybę pagerinti pasaulio rekordą.

Po fiasko 2015 metų pasaulio čempionate Anglijos rinktinės vairą perėmęs Eddie Jonesas su savo auklėtiniais skynė vieną pergalę po kitos ir praėjusią savaitę pakartojo Naujajai Zelandijai priklaususį planetos rekordą – 18-os iš eilės pergalių serija aukščiausiame divizione. Iki istorinio pasiekimo anglams pritrūko penkių taškų, o tokią seriją pakartoti bus nepaprastai sunku.

Tuo tarpu airiai savo sirgaliams padovanojo geriausią dovaną Švento Patriko dienos proga. Iainas Hendersonas pirmajame kėlinyje atliko žeminimą, dar 5 taškus pridėjo Jonathanas Sextonas ir airiai pirmavo 10:3. Anglų viltis palaikė Oweno Farrello baudos smūgiai, bet kamuolio įskaitiniame plote taip ir neprispaudę Anglijos regbininkai turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=kiz_8vwCMlk

Šį anglų kartėlį nuplovė pats svarbiausias faktas – apgintas „Šešių nacijų“ trofėjus. Anksčiau laiko titulą užsitikinę anglų regbininkai paliko dar vieną ryškią žymę savo šalies istorijoje.

„Tokiose rungtynėse viską lemia pasiruošimas. Neparuošiau tinkamai komandos ir prisiimu visą atsakomybę. Į tai turėsime atsižvelgti ateityje, – sakė anglų treneris E. Jonesas. – Tai buvo senos kietos rungtynės. Vienas ar du dalykai galėjo pakeisti rungtynių eigą, bet mes žaidėme ne pakankamai gerai, kad gautume savo šansą“.

Anglų apdovanojimai: https://www.youtube.com/watch?v=3YVsJVe99vU

Prancūzija – Velsas 20:18 (10:9)

Prancūzijos regbininkai iškovojo dramatišką ir kontroversišką pergalę 20-ąją papildomo laiko minutę. Būtent 100-ąją min. prancūzas Damienas Chouly rado mažą plyšį varžovų gynyboje ir išlygino rezultatą, o Camille Lopezo realizacijos smūgis atnešė prancūzams įspūdingą pergalę.

Rungtynių pradžioje, po Remi Lamerato žeminimo, prancūzai pirmavo 7:0, bet šeši tikslūs Velso žvaigždės Leigho Halppenny’io baudos smūgiai leido jo komanda išsiveržti į priekį ir pirmauti 18:13 iki minėtos dramos pabaigoje. 20 papildomų minučių lemiamai prancūzų atakai turbūt ilgai išliks abiejų rinktinių fanų atmintyse.

82-ąją min. rungtynių teisėjas Wayne’as Barnesas parodė geltoną kortelę airiui Samsonui Lee. Dėl to ypač nepatenkintas buvo Velso regbininkas George’as Northas, ilgai aptarinėjęs situaciją su arbitru. Oficialus televizijos peržiūros darbuotojas Peteris Fitzgibbonas nerado tinkamo vaizdo ir teisėjos sprendimas liko galiojantis. Tuo metu teisėjas leido prancūzams pakeisti traumą patyrusį Uinį Atonio.

Ši įsimintina pabaiga buvo skaudi Velso rinktinei, kuri pirmą kartą nuo 2010 metų turnyre patyrė tris pralaimėjimus ir liko vos penktoje pozicijoje. Prancūzijos rinktinė su 14 taškų buvo pakilusi į antrąją vietą, bet nepalankiai pasibaigus paskutiniam mačui tarp Anglijos ir Airijos, prancūzai lentelėje turėjo tenkintis trečiąja pozicija.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=O4bT9WbBbl8

Škotija – Italija 29:0 (15:0)

Škotijos regbininkai pirmą kartą nuo 2006 metų „Šešių nacijų“ turnyre iškovojo tris pergales. Trečiąjį laimėjimą škotai pasiekė šeštadienį namuose 29:0 (15:0) patiesdami antrus metus iš eilės be pergalių likusią autsaiderę Italiją. Šios rungtynės buvo paskutinės Škotijos rinktinės treneriui Vernui Cotterui. Dar anksčiau jis buvo paskelbęs, kad po šių metų turnyro trauksis iš posto.

Pirmajame kėlinyje tolimu baudos smūgiu šeimininkus į priekį išvedė Stuartas Hoggas, o vėliau žeminimą atliko Finnas Russellas. Po keitimo aikštėje pasirodęs škotas Mattas Scottas atliko žeminimą ir šeimininkai pirmavo 15:0. Tuo tarpu italų lyderis Carlo Canna nerealizavo trijų baudos smūgių.

Antrajame kėlinyje italai neišnaudojo dviejų gerų galimybių prispausti kamuolį įskaitiniame plote, o škotų Timo Vissero ir Tommy’io Seymouru žeminimai padovanojo šeimininkams ir papildomą tašką.

Iš visų šių metų turnyre škotai atliko 14 žeminimų. Tai yra trimis žeminimais daugiau nei praėjusiais metais pasiektas Škotijos rekordas.

Italijos rinktinė „Šešių nacijų“ turnyre pralaimėjo paskutinius 12 mačų ir antrus metus iš eilės gaus simbolinį „Medinio šaukšto“ prizą, kuris įteikiamas visus penkis susitikimus turnyre pralaimėjusiai ekipai. „Medinį šaukštą“ italai per 18 metų gavo jau 12-ą kartą.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=O-m9ETQGcgY

Galutinė turnyro lentelė:

  1. Anglija 19 tšk.
  2. Airija 14
  3. Prancūzija 14
  4. Škotija 14
  5. Velsas 10
  6. Italija 0.