Regbis.lt
Dėmesio

Žaisim ir su prancūzais

Į Europos elitą sugrįžusi Lietuvos vyrų regbio-7 rinktinė sužinojo pirmuosius varžovus pirmajame „Grand Prix“ varžybų etape Maskvoje (Rusija). Į A grupę patekę lietuviai susitiks su „Grand Prix“ čempionės titulą ginančia Prancūzija, šeštoje pozicijoje pernai likusia Belgijos komanda ir septintąją vietą užėmusiais Velso regbininkais.

B grupėje žais Škotijos, Ispanijos, Gruzijos ir Italijos komandos, C grupėje – Anglijos, Rusijos, Portugalijos ir Vokietijos rinktinės. Į turnyro grupes komandos yra suskirstomos pagal reitingą.

Lietuvos rinktinės treneris Sigitas Kukulskis teigia, kad varžovų nuvertinti mūsiškiai gali kautis su visais varžovais.

„Silpnų varžovų „Grand Prix“ varžybose nebūna. Mes laikomi autsaideriais. Tai gal ir neblogai, nes mes savęs autsaideriais nelaikome. Jeigu visi būsime sveiki ir tinkamai pasiruošę – pakovosime su visais varžovais“, – aiškino S. Kukulskis.

Treneris pripažįsta, kad favoritams prilygti bus sunku, bet svarbiausia yra patiems pademonstruoti geriausią žaidimą.

„Grupės favoritai yra prancūzai. Jie neparankiausi varžovai. Žaidimo kokybe, greičiu mes jiems neprilygstame. Su belgais ir Velsu galima žaisti, tik reikia labai atsakingai pasirinkti žaidimo taktiką. Žaisti „kaip išeina“ neužteks. Kaip varžovus išmušti iš balno ir kaip patiems, ant jo užšokus, valdyti bėgantį žirgą – varžovų žaidimo analizės rezultatas. Treneriams reikia tą darbą padaryti dar gerokai iki pirmo turo pradžios. Mūsų komanda nėra geresnė už kitas, todėl teks surasti savo žaidime kažką tokio, ko nematęs pasaulis. Jeigu nesurasime – nelaimėsime. Jeigu nelaimėsime – sugrįšime ten, kur buvome. Štai ir visa filosofija“, – mintimis dalinosi Lietuvos regbio-7 rinktinės treneris.

Po grupės varžybų aštuonios geriausios komandos pateks į ketvirtfinalį, o likusios kovos dėl 9-12 vietų.

Pirmasis etapas Maskvoje vyks birželio 6-7 dienomis. Europos „Grand Prix“ turnyrą šiemet sudaro trys etapai, po kurių čempionas iškovos kelialapį į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.