Regbis.lt
Dėmesio

„Žalgirio“ projektas sužavėjo darželinukus

foto-3

Lietuvoje sparčiai populiarėjant vaikams skirtam nekontaktinio TAG regbio žaidimui, Kauno „Žalgirio“ klubas inicijavo naują projektą, skirtą Kauno miesto darželiams. Projektas „TAG regbis 2016“ susilaukė tokio pasisekimo, kokio nesitikėjo net iniciatyvos autoriai.

Idėja surengti darželinukų TAG regbio čempionatą gimė ilgamečiam Kauno „Ąžuolo“ (dabar – „Žalgiris“) vadovui Vytautui Vasilenkai.

„TAG regbio projektas sėkmingai vykdomas mokyklų pradinėse klasėse. Nuolat organizuojami TAG regbio turnyrai, kuriuose sėkmingai žaidžia ir kauniečiai. Šis žaidimas yra toks paprastas, kad man kilo idėja, jog jį galima pritaikyti ir darželiuose“, – teigė V. Vasilenka.

Lietuvos moterų regbio-7 rinktinės narė ir Aleksoto lopšelio-darželio neformalaus ugdymo kūno kultūros mokytoja Jurgita Žukauskienė surengė seminarą darželių auklėtojoms. Norą dalyvauti šiame projekte pareiškė net 23 darželiai.

„Visi „Žalgirio“ treneriai ir keletas žaidėjų darželiuose vedė pamokas ir treniruotes su auklėtojomis ir fizinio lavinimo mokytojomis. Buvome labai maloniai nustebinti, kad darželinukai taip greitai suprato žaidimą ir labai džiugiai jį priėmė. Po kiekvienos treniruotės vaikai klausdavo, kada vėl ateis treneriai“, – pasakojo V. Vasilenka.

Kauno J. Dobkevičiaus progimnazijos stadione Aleksote surengtame finaliniame projekto etape – „Mažojo regbiuko čempionato“ renginyje – savo jėgas išbandė berniukai ir mergaitės iš 16 darželių. Iš viso rungėsi beveik 100 vaikų.

Nugalėtoju tapo Kauno lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“. Antrąją vietą užėmė Kauno Tirkiliškių lopšelis-darželis, trečiąją – Kauno lopšelis-darželis „Spindulys“. Visiems varžybų dalyviams buvo įteikti apdovanojimai – medaliai ir padėkos raštai.

„Aleksoto darželis suorganizavo finalinį renginį sekundžių tikslumu, viskas buvo paruošta idealiai. Su mokytojais sutarėme, kad projektas bus tęsiamas ir toliau“, – džiaugėsi V. Vasilenka.

TAG regbio taisyklės: https://www.youtube.com/watch?v=lNWq3xwr6DE

Kauno „Žalgirio“ regbio klubas žada ir ateityje organizuoti renginius vaikams.

„Žalgirio“ klubas šiemet pratęs tradicinį jaunučių regbio turnyrą „Ąžuolo“ taurei laimėti. Jis šiemet bus organizuojamas jau 39-ąjį kartą. Jame nuolat dalyvauja ne tik Lietuvos, bet ir užsienio komandos. Kaune anksčiau yra žaidę ekipos iš Latvijos, Rusijos, Rumunijos, Anglijos, Vokietijos ir Prancūzijos.

„Labai tikimės, kad kitais metais vyksiančiame jubiliejiniame – 40-ajame – turnyre, pavyks sukurti didelę regbio šventę“, – pridūrė V. Vasilenka.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *