Lietuvos regbio rinktinė
Lietuvos regbio rinktinė pirmą kartą neoficialiai susibūrė 1963 m. draugiškoms rungtynėms su Latvijos komanda. Pirmas oficialias tarptautines rungtynes rinktinė sužaidė tik 1993 atrankoje į pasaulio čempionatą. Tąkart buvo pralaimėta Vokietijos rinktinei. Pirmąją oficialią pergalę rinktinė iškovojo tik 1996 m. rungtynėse su Liuksemburgu. Dešimtasis dešimtmetis buvo sunkus Lietuvos regbiui ir rinktinė tarptautinėse varžybose nedžiugino. Europos tautų turnyre šalies regbininkai laikėsi 3-io diviziono viduryje.
Pirmas naujo tūkstantmečio dešimtmetis Lietuvos rinktinei buvo daug sėkmingesnis. 2006–2010 m. rinktinė laimėjo 18 rungtynių iš eilės ir pagerino anksčiau Naujajai Zelandijai priklaususį rekordą. Su šiomis pergalėmis Lietuva pakilo į Europos tautų taurės 2A divizioną. 2012 m. šalies regbininkai buvo priartėję prie 1B diviziono, bet dėl nepalankaus tarpusavio rungtynių santykio vietą teko užleisti Švedijai.
2016 m. Liepos 11 d. Lietuva Tarptautinės regbio tarybos (IRB) reitinge užima 45-tą vietą tarp 102 komandų. Tarp Europos komandų ji yra 20-ta.
Visi Lietuvos regbio rinktinės žaidėjai yra mėgėjai. Šiuo metu daugumą jų sudaro Šiaulių klubų žaidėjai. Vienintelis profesionalus iš Lietuvos kilęs regbininkas Karolis Navickas, žaidžiantis Prancūzijos aukščiausios lygos Union Bordeaux-Bègles klube, dar neatstovauja rinktinei.
Rėmėjai
Faktai
Mūsų istorija
Ar žinojote? Lietuvos regbio rinktinė oficialias tarptautines rungtynes žaidžia nuo 1993 m. Tiesa, pasaulyje iš neprofesionalių žaidėjų sudaryta rinktinė labiausiai išgarsėjo 2006–2010 m. periodu, kuomet laimėjo 18 rungtynių iš eilės, taip pagerindama anksčiau Naujajai Zelandijai priklausiusį rekordą.
Šiek tiek apie Lietuvos regbininkų pasiekimus! Šiuo metu vyrų regbio-15 rinktinė yra tarp 11 pajėgiausių Europos rinktinių, o vyrų regbio-7 rinktinė kovos dėl kelialapio į Olimpines žaidynes. Nacionalinė moterų regbio-7 rinktinė varžosi Europos čempionate, trečiame pagal pajėgumą divizione.
Lietuvoje žaidžiantys regbininkai yra aukšto meistriškumo sportininkai, tačiau nėra profesionalai. Netgi žaisdami už rinktinę jie negauna atlygio. Tiesa, profesionalūs regbio žaidėjai lietuviai žaidžia užsienio šalyse, tokiose kaip Anglija, Italija ar Prancūzija.